Witamina B12 jedną z substancji mitochondrialnych
Medycyna Mitochondrialna

Witamina B12 jedną z substancji mitochondrialnych

Posted On 18 marca, 2020 at 11:40 pm Opublikował(a) / Możliwość komentowania Witamina B12 jedną z substancji mitochondrialnych została wyłączona

Medycyna mitochondrialna to nowy dział medycyny, który większości osób jest dość mało znany. Koncentruje się na roli mitochondriów w zachowaniu zdrowia i dobrej kondycji. Bada między innymi substancje mitochondrialne, które niezbędne są do tego, aby mitochondria mogły pracować prawidłowo. Jedną z nich jest witamina B12, którą spróbujemy bardziej przybliżyć.

Rodzaje substancji mitochondrialnych

Wspomniana we wstępie witamina B12 to tylko jedna z wielu substancji mitochondrialnych, jakie obecnie są znane. Zalicza się do nich również witamina K2, witamina B3, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina D3, witamina C, glutation, witamina K2 MK7, a także koenzym Q10. Obecnie dostępne są wysokiej jakości preparaty dostarczające substancji mitochondrialnych. Przykładem jest chrom w tabletkach oraz mangan suplement.

Witamina B12: dlaczego jest ważna?

Witamina B12 niezbędna jest do tego, aby metabolizm energetyczny w naszym ciele przebiegał prawidłowo. Bez niej proces produkcji czerwonych krwinek nie jest właściwy. Witamina B12 dba o naszą kondycję psychiczną. Jest wskazana dla wszystkich, którzy stają przed intensywnym wysiłkiem umysłowym. Chcąc zażywać witaminę B12, najlepiej postawić na dobrej jakości preparat, który zawiera witamin B12 w formie aktywnej. Chodzi o metylokobalaminę, której cechą charakterystyczną jest wysoka biodostępność. Taka witamina B12 będzie najbardziej skuteczna.

Substancje mitochondrialne pełnią w naszym organizmie ogromną rolę. Na szczęście dzisiaj dostępne są preparaty, które dostarczają witamin i minerałów o wysokiej przyswajalności przez organizm.