Witamina B12 i inne substancje mitochondrialne
Medycyna Mitochondrialna

Witamina B12 i inne substancje mitochondrialne

Posted On 23 stycznia, 2020 at 3:32 pm Opublikował(a) / Możliwość komentowania Witamina B12 i inne substancje mitochondrialne została wyłączona

Medycyna mitochondrialna skoncentrowała się na mitochondriach. Jest dość młodym działem medycyny, w którym wielu upatruje szansy na długie życie. Krokiem do długowieczności mogą być substancje mitochondrialne, do których należy między innymi witamina B12.

Rola witaminy B12

Witamina B12 bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy. Witamina B12 bierze udział w produkcji czerwonych ciałek krwi. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Odpowiada również za dobrą kondycję układu odpornościowego. Jest obecna przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego, dlatego też jej niedobór mogą mieć osoby stosujące diety bezmięsne. Poziom witaminy B12 w organizmie spada też wraz z wiekiem. Warto więc wprowadzić do jadłospisu produkty bogate w tę substancję, można też ją suplementować.

Inne substancje mitochondrialne

Medycyna mitochondrialna wskazuje jeszcze kilka innych istotnych substancji. W trosce o swoje zdrowie pamiętajmy, aby nie zabrakło nam w organizmie takich substancji jak: witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina C, witamina K2 mk7, glutation, chrom w tabletkach. Medycyna mitochondrialna do substancji mitochondrialnych zalicza również witaminę D3.

Witamina D3 jest zalecana dzisiaj zarówno dzieciom jak i dorosłym. Substancje mitochondrialne znajdziemy także w takich preparatach, jak chrom w tabletkach i mangan suplement. Wiele witamin z grupy B zawiera preparat witamina B complex. Witamina B complex zawiera szereg witamin z grupy B oraz kwas foliowy.