Witamina B - ważna dla zdrowia mitochondriów
Medycyna Mitochondrialna

Witamina B – ważna dla zdrowia mitochondriów

Posted On 22 stycznia, 2020 at 12:37 pm Opublikował(a) / Możliwość komentowania Witamina B – ważna dla zdrowia mitochondriów została wyłączona

Medycyna mitochondrialna to jeden z aspektów szeroko rozumianej medycyny, dzięki któremu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć, jak działa nasz organizm. Ciało ludzkie jest zespołem naczyń połączonych, co oznacza, że nie można tak po prostu zmienić jednego elementu bez wpływania w większym lub mniejszym stopniu na całą resztę. Jest to jednocześnie problem i wielka szansa, która uwidacznia się znakomicie w przypadku medycyny mitochondrialnej.

Czym zajmuje się medycyna mitochondrialna?

Medycyna mitochondrialna bada takie substancje, jak witamina B3 oraz jej niacyamid, czyli witamina pp. B3 i inne witaminy z grupy B to tak zwane substancje mitochondrialne, które sterują pracą mitochondriów. Wit B3 decyduje o tym, jak szybko zachodzą tam przemiany w ramach oddychania komórkowego, czyli produkcji energii na potrzeby komórki.

Należy zauważyć, że B3 witamina jest obecna w każdej komórce naszego ciała, ponieważ każda komórka wymaga energii do działania i musi ona zostać jakoś wyprodukowana. Energię kojarzymy głównie z ruchem, ale jeśli tylko coś się dzieje w organizmie, energia jest tego częścią.

Życie dzięki witaminom z grupy B

Wszystkie substancje w naszym organizmie są oczywiście ważne, ale vit B3 ma tutaj szczególne miejsce. Bez niej i innych substancji mitochondrialnych wszystkie inne składniki po prostu wisiałyby w wodnej zawiesinie obok siebie i nic by się nie działo. Witamina B3 cena to zatem niewielki problem, kiedy zdamy sobie sprawę, że potrzebujemy energii do działania i nie dostaniemy jej bez odpowiedniej dawki tej witaminy. Jeśli tylko podniesiemy jej poziom, przeziębienie szybciej minie, będzie się nam lepiej myślało, a nasz ogólny stan psychiczny się poprawi.