Substancje zalecane przez medycynę mitochondrialną
Medycyna Mitochondrialna

Substancje zalecane przez medycynę mitochondrialną

Posted On 3 lutego, 2020 at 7:23 pm Opublikował(a) / Możliwość komentowania Substancje zalecane przez medycynę mitochondrialną została wyłączona

Medycyna mitochondrialna jest nowym działem medycyny. Interesuje się mitochondriami – organellami, które są obecne w każdej komórce ludzkiego ciała. Medycyna mitochondrialna wskazała substancje, które pomogą nam uniknąć wielu chorób. W efekcie ich stosowania każdy z nas ma szansę na długie życie bez chorób.

Jakie substancje mitochondrialne są obecnie znane?

Medycyna mitochondrialna wymienia ich kilkanaście. O wielu z nich słyszeliśmy od bardzo dawna, nawet nie wiedząc, że są to substancje mitochondrialne. Substancje mitochondrialne to przede wszystkim witaminy. Zaliczana jest do nich witamina B12, witamina K2, witamina B3, witamina C, witamina D3.

Substancjami mitochondrialnymi są także niektóre pierwiastki, na przykład selen, chrom i mangan. Należą do nich także takie substancje, jak kwas alfa liponowy, l karnityna, koenzym Q10, glutation.

Gdzie znajdziemy substancje mitochondrialne?

Rozpuszczalna w wodzie witamina B12 występuje głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Źródłem pozostałych substancji mitochondrialnych także są produkty żywnościowe zarówno te pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Niedobory substancji mitochondrialnych można uzupełnić także suplementami diety. W swojej domowej apteczce warto mieć takie preparaty, jak witamina B complex, mangan suplement czy chrom w tabletkach. Dostępna jest także witamina K2 mk7.

Dostarczenie organizmowi substancji, które wspierają mitochondria nie jest dzisiaj trudne. Wszystkie suplementy są bezpieczne, ale należy zażywać je rozsądnie.