Słabo poznana, ale bardzo ważna niacyna
Medycyna Mitochondrialna

Słabo poznana, ale bardzo ważna niacyna

Posted On 23 grudnia, 2019 at 3:56 pm Opublikował(a) / Możliwość komentowania Słabo poznana, ale bardzo ważna niacyna została wyłączona

Medycyna mitochondrialna to temat bardzo popularny w ostatnim czasie, chociaż jako społeczeństwo wiemy o nim jeszcze bardzo niewiele i dopiero odkrycia naukowców zaczynają przedostawać się do naszej wspólnej świadomości. Co powinniśmy wiedzieć o medycynie mitochondrialnej?

Przede wszystkim to, że witamina B3 oraz jej niacyamid, czyli witamina pp, to dwa bardzo ważne katalizatory procesów skupionych głównie na przemianach energetycznych na poziomie komórkowym. Brzmi to bardzo technicznie, ale przełożenie ma jak najbardziej praktyczne

Procesy metaboliczne napędzają nasz organizm

Co konkretnie robi B3 w naszym organizmie? Zapewnia mu energię do działania, ponieważ B3 witamina oraz substancje pochodne to jeden z głównych mechanizmów sterowania tym, w jakim tempie zachodzi przemiana materii na poziomie komórkowym. Im przemiana materii jest bardziej dynamiczna, tym nasz organizm lepiej pracuje pod każdym względem. Bardzo dobrze obrazuje to fakt, iż witamina pp była uważana bardzo długo przede wszystkim jako czynnik antyalergiczny.

Jej obecność w organizmie w większych dawkach pozwalała organizmowi lepiej zająć się potencjalnym zagrożeniem i łatwiej zidentyfikować je jako coś, co nie jest tak naprawdę niebezpieczne.

Kontrola sprawowana przez witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B, w tym Wit B3, działają nie tylko bezpośrednio na metabolizm. B3 witamina to także element sterujmy pracą układu nerwowego oraz produkcją czerwonych krwinek. Co więcej, z pomocą tej witaminy możliwe jest ograniczanie szkodliwego działania wielu substancji toksycznych, ponieważ dodatkowa energia wytwarzana za jej sprawą powoduje, że metabolizm toksyn jest znacznie efektywniejszy.